Yabancı Dizilerin Kolay Takibi

Günümüzde artık çoğumuz yabancı dizilere bağımlı olmuş durumdayız. Onlarla yatıp onlarla kalkıyoruz. Bazen bir hafta boyunca yeni bölümün çıkmasını bekliyoruz. Bir şey oluyor ve o hafta dizi çıkmıyor. Ya da hayatın koşuşturmacasından dolayı bazen o hafta diziyi izlemeyi unutuyoruz. Dizinin daha önceki bölümlerini izliyorsak da hangi bölümde kaldığımızı unutmak sıkça karşılaştığımız bir durum. Ben derdime derman bulmak için internete küçük bir araştırma yaptım. İzlediğim dizileri organize etmek için farklı programlar buldum. Demek ki bu problemden muzdarip olan başka insanlar da varmış. Bulduğum ve güzel olduğunu düşündüğüm 2 programı sizlerle paylaşmak istiyorum.

TVShows

İlk önereceğim program Mac OS X’li bilgisayarlar için küçük bir program. Küçük olduğuna bakmayın bence çok kullanışlı. Bu programı buradan indirebilirsiniz.

Ben kısaca programdan bahsedeyim. Aslında program dediğime bakmayın aslında bu küçük bir eklenti. Yukarıdaki linkteki dosyayı indirince de anlayacaksınız. ‘.zip’ ten çıkan dosyanın uzantısı ‘.prefpane’. Yani bu eklentiyi yükleyince bilgisayarımızın ‘Sistem Seçenekleri’ kısmında yer alıyor.

tvshows_1

Bu programın çalışma mantığı aslında çok basit. İzlediğiniz dizileri buraya ekliyorsunuz ve  yeni bölüm çıktıkça eklenti otomatik olarak dizinin yeni bölümünü Torrent programınıza ekliyor. Sizin yapacağınız tek şey ise oturup sadece dizinizi izlemek.

tvshows_2

Eklentinin ayarlar kısmında bir çok seçenek mevcut. Buradan dizilerin yeni bölümlerini kontrol etme sıklığı veya indirme kalitesi gibi şeyleri ayarlayabilirsiniz. Buradan sonrası size kalmış. İsteklerinize göre eklentiyi ayarlayabilirsiniz. Bu eklentinin bir başka güzel özelliği ise üst taraftaki menünüze küçük bir simgesini ekliyor. Buradan programa hızlı bir şekilde ulaşabiliyor, yeni bölüm var mı diye manual olarak kontrol ettirebiliyor ya da en son ne zaman kontrol ettiğini görebiliyorsunuz.

tvshows_3

TVShow Time

Bahsedeceğim ikinci program ise iPhone’lar için yapılmış. Bu linkten programa ulaşabilirsiniz.

Ajanda kısmından takip ettiğiniz dizilerin yeni bölümlerine ne kadar kaldığını görebilirsiniz.

Bu programın en büyük artılarından biri ise sosyal bir ortam oluşturması. Buradan dizileriniz hakkındaki yeni haberleri görebilir, diğer kullanıcıların dizilerin bölümleri için yazdığı yorumları okuyabilir ve siz de izlediğiniz bölümler hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz.

İlgimi çeken ve uzun zamandır düşündüğüm bir sorunun cevabını da bu program verdi. O kadar dizi izleyince ister istemez insanın aklına ‘Acaba şu ana kadar kaç dizi, bölüm ya da  saat izledim?’ diye bir soru geliyor. Eğer sizinde aklınıza bu tarz sorular geliyorsa profilinizden bu sorularınızın cevaplarını öğrenebilirsiniz.

tvshowtime_2 tvshowtime_4 tvshowtime_1 tvshowtime_3 tvshowtime_6 tvshowtime_5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir