Umbrella USB

Bugünlerde 7’den 70’e herkesin elinde bir akıllı telefon görmek mümkün. Malesef kendileri kadar şarjları da akıllı olmuyor. Nerede ne zaman şarjınızın biteceğini bilemiyorsunuz ve acil bir durumda sizi yarı yolda bırakabiliyorlar.
Gün geçtikçe telefonunuzun şarjının elzemliğinin artmasına bağlı olarak bu problemle mücadele için bir çok proje hayata geçirildi. Artık otobüslerde, uçaklarda, otellerde, kahve dükkanlarında, havaalanlarında yani hayatınızın geçtiği alanların çoğunda telefonunuzu şarj edebilecek bir USB port bulmanız mümkün. Şarjınız bittiği zaman direk bu girişlere takıp telefonunuzu şarj ediyorsunuz. Ama telefonunuzu bilmediğiniz yerlerde şarj ederken verilerinizi çaldırabileceğinizi daha önce hiç düşündünüz mü acaba? Bildiğiniz gibi USB kablolardan elektriğin yanında veri aktarımı da sağlanabiliyor. Yani hackerların bu kablo üzerinde verilerinize ulaşması mümkün. Peki şarjınız bitti ama verilerinizin de çalınmasından korkuyorsunuz. Şarj mı verileriniz mi? SparqEE bu dilemmada kalan kullanıcıları düşünmüş ve Umbrella USB‘yi geliştirmişler. Bu küçük aparat sayesinde yabancı ortamlarda telefonunuzu şarj ederken verilerinizi korumanız mümkün.

umbrella_1Üstelik çok küçük bir alet ve kullanımı da çok basit. İlk önce telefonunuzu takacağınız USB porta Umbrella’yı takıyorsunuz ve Umbrella’nın portuna da telefonunuzun kablosunu takıyorsunuz. Bu aparat kablo üzerindeki bütün veri aktarımını kesiyor ve sadece elektrik aktarılıyor. Telefonunuz güvenli bir şekilde şarj olmuş oluyor. Bu alet her model ve marka telefonu destekliyor. Artık gönül rahatlığıyla telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

umbrella_2
Peki bu ürüne nasıl ulaşabileceğiniz noktasına gelirsek, Kickstarter üzerinden ulaşabilirsiniz. Projeye 9$ bağış yaptığınız takdirde hem projeye destek olmuş ve gelişmesine yardımcı olmuş oluyorsunuz hem de firma size teşekkür etmek için bir adet Umbrella USB gönderiyor. Bağışınızın miktarını arttırdığınız takdirde gönderdikleri aparat sayısıda artıyor.
Güvenli şarjlar.. .:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir