PowerUp 3.0

Çocukluğumuzda  arkadaşlarımızla kesinlikle kağıt uçak mücadelesine girmişizdir. Acaba kimin uçağı daha uzun süre havada kalacak?
İnternetten araştırmalar yaparak farklı kağıtlarla, farklı modellerde çeşit çeşit kağıt uçak yapıyorduk.. Bir Kickstarter projesi olan PowerUp bizim basit kağıt uçaklarımızı bir üst seviyeye çıkarmış. Kısacası kağıttan yaptığınız uçağınıza motor takıyorsunuz ve akıllı telefonunuz vasıtasıyla uçağı yönetiyorsunuz. Bu güzel proje insanlar tarafından çok fazla ilgi görmüş. 50.000$ hedefle çıktıkları yolda tam tamına 1.232.612$ bağış toplamışlar.

powerup_ucak

Bir şarjla yaklaşık 10 dakika uçuş süresine sahip oluyorsunuz. Diğer uzaktan kumandalı uçan cihazlarla karşılaştırıldığında 10 dakika gayet iyi bir rakam. Çoğu Android telefonda bulunan microUSB giriş sayesinde de cihazı kolaylıkla şarj edebiliyorsunuz.

Bluetooth teknolojisiyle çalışan cihazın 55 metre gibi bir menzili var. Sınıra yaklaştınızda uygulama uyarı veriyor, uçak menzilden çıkıp kontrolü kaybetmeden önce haberiniz olmuş oluyor.

powerup_spec
Kağıttan istediğiniz modelde, renkte uçak yapmanız mümkün. Uçağınız düşse ve zarar görse bile kağıttan sonuçta, kendinize yeni bir uçak yapabilirsiniz. Bu en avantajlı yönlerinden biri.

powerup_cesitler
iPhone veya Android işletim sistemli bir telefonla uçağınızı kontrol etmek mümkün. Uygulaması baya cafcaflı bir arayüze sahip. Sağında solunda bir sürü gösterge var. İnsanı bir an pilot havasına sokuyor.

powerup_app

powerup_iphone

iPhone’nun hareket sensörü ile kontrol edebilirsiniz

Kağıttan uçak sonuçta ne kadar uçabilir ki diyenlerinizi duyar gibiyim. Bu videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum.


Ve proje bu haliyle kalmıyor, yapımcı firma sürekli geliştiriyor bu ürününü. Daha sonraki sürümlerde yer alacak birkaç özellik belirlenmiş bile. Geliştiriciler bir telefondan birden fazla uçağı yönetme gibi bir özellik eklemeyi düşünüyorlar. Bunun nasıl bir faydası olacak daha anlayamamış olmamla birlikte, eklediklerine göre herhalde istenen bir şey deyip işin içinden çıkıyorum. Ekleyecekleri diğer bir özellik ise diğer uçaklar ile savaş özelliği. İki uçak birbirine belli bir seviyede yakınlaştığında önce ateş tuşuna basanın diğerinin motorunu durdurma şansı olacak.

Eğer bu cihaz hoşunuza gittiyse nasıl ulaşabileceğiniz kısmına gelelim. Eğer Kickstarter’daki bağış kampanyası bitmiş olmasaydı bu güzel oyuncağa 30$ gibi düşük bir fiyata ulaşmanız mümkündü. Ama kampanya bittiği için, artık sadece yapımcı firmanın sitesinden satın almak mümkün. Bu sitede de 50$ fiyat etiketiyle PowerUp 3.0 cihazı raflardaki yerini almaktadır.
Yaptığınız farklı uçak modellerini bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. 🙂
İyi uçuşlar…

1 Yorum PowerUp 3.0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir