Artık Facebook Messenger Hesapsız Kullanılabilecek

Eğer Amerika, Kanada, Peru, Venezuela’da yaşıyorsanız bugünden itibaren Facebook Messenger uygulamasına Facebook hesabı olmadan kayıt olabileceksiniz.
E-posta adresine bile ihtiyacınız yok. Kayıt işlemi için ad, soyad, telefon numarası ve bir adet fotoğraf yeterli oluyor. Bu şekilde Facebook Messenger’ın fotoğraf-video gönderme, grup sohbeti, sesli-görüntülü arama, çıkarmalar gibi öne çıkan birçok özelliği kullanabilirsiniz.

Kullanıcılarını Facebook hesapları ile girmelerine teşvik etmesine rağmen Facebook gün geçtikçe Messenger uygulamasını sosyal platformdan ayırarak başlı başına yeni bir mecra haline getiriyor. Mesajlaşma kısmını Facebook uygulamasının içinden çıkartarak farklı bir uygulama olarak yayınlaması bu görüşün en somut kanıtı. En son duyurduğu Facebook’suz kayıt olma özelliği de buna destek çıkıyor.

Şu anlık aylık yaklaşık olarak 700 milyon kişi Messenger uygulamasını kullanıyor. Facebook daha çok insanın kendi mesajlaşma sistemini kullanmasını istiyor. Umarım bu özellik ülkemizde de biran önce aktive edilir. Facebook’u gereksiz bulduğu için hesap açmayan arkadaşlarıma belki Messenger üzerinden ulaşabilirim.

Kaynakça: The Verge, AppleInsider

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir